Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ana Sayfası   
 
   
 
Tanıtım
 

 

Prof. Dr. Ertan BÜLBÜLOĞLU

Tıp Fakültesi Dekanı

 

Prof. Dr. Ertan BÜLBÜLOĞLU, 1967 yılında Malatya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Malatya'da tamamladı. Lisans eğitimine Gazi Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde (1984-1985) başladı ve Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinde (1985-1991) devam etti. İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Genel Cerrahi Kliniğinde uzmanlığını 1993-1997 yılları arasında yaptı.

 

1997 yılında Genel Cerrah olarak Adıyaman Devlet Hastanesine atandı; 5 yıl burada görev yaptıktan sonra Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesinde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. 2001 yılında Kara Harp Okulunda askerlik görevini ifa etti. 2006 yılında Doçent ve 2011 yılında Profesör unvanı aldı. Karaciğer Nakil Sertifikası ve Onkolojik Cerrahi Yan Dalı mevcuttur.

 

Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkanlığı, Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanlığı, Cerrahi Tıp Bilimlerini temsilen Profesör Temsilcisi olarak Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği gibi birçok idari görevler üstlendi. Ulusal kongrelerde iki defa ödül aldı. Amerika ve Fransa'da akademik faaliyetler için bulundu. Sudan'ın başkentinde bulunan Tıp Fakültelerinde Sağlık Bakanlığının görevlendirmesi ile teorik ve uygulamalı eğitimler verdi.

 

Yüze yakın ulusal ve uluslararası bilimsel makalesi ve yurtdışında basılan bir kitapta bölüm yazarlıkları mevcuttur. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

FAKÜLTEMİZ TARİHÇESİ

 

Fakültemiz 1995 yılında Bakanlar Kurulunun 95/7044 sayılı kararıyla kurulmuştur.

 

2002-2003 Eğitim - Öğretim yılında Gazi Üniversitesi ile yapılan protokol uyarınca bu üniversitede eğitime başlanmış olup 2008-2009 Eğitim - Öğretim yılından itibaren öğrencilerimiz Üniversitemizde eğitim görmeye başlamıştır. 2008 yılında yapımı başlayan şehiriçi (Ali Şevki EREK) yerleşkesindeki Tıp Fakültesi Binası inşaatı 2011 yılı sonunda tamamlanarak 2011-2012 eğitim öğretim yılının ikinci döneminden itibaren yeni modern Tıp Fakültesi Binası ile  Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi binasında sürdürmektedir.

 

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

FAKÜLTEMİZ MİSYONU

 

Fakültemizin misyonu; temel insani değerlere önem veren, bilimsel düşünme yeteneğine sahip, üretken, multidisipliner çalışan, çağın ve mesleğin gerektirdiği yeniliklere açık, iletişim becerileri yüksek, kendini yenileyebilen, mesleğine adanmışlık duygusuna sahip, özgüveni ve hoşgörüsü olan, ulusal sağlık sorunlarının bilincinde evrensel nitelikte hekimler yetiştirmek. Uluslararası nitelikte bilimsel çalışmalar yaparak bu araştırmaları yürütebilecek yüksek donanımlı  hekimler yetiştirmek ve ulusal/uluslararası kuruluşlarla eğitim-öğretim, araştırma alanlarında işbirliği yaparak karşılıklı gelişim desteğinin sürekliliğini sağlamak.  

 

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

FAKÜLTEMİZ VİZYONU

 

Eğitim, hizmet ve araştırma bakımından ulusal ve uluslararası düzeyde tercih edilir bir tıp fakültesi haline gelmektir.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

RAKAMLARLA FAKÜLTEMİZ

 

Fakültemizde 384 kız, 264 erkek olmak üzere toplam 648 lisans öğrencisi eğitim görmektedir. Fakültemizde 02.01.2018 itibariyle 12 profesör, 34 doçent, 67 yardımcı doçent, 3 öğretim görevlisi, 1 uzman ve 126 araştırma görevlisi olmak üzere toplam 243 öğretim elemanı görev yapmaktadır.

 
 
   
 

Gaziosmanpaşa Üniversitesi

60150 Tokat / TÜRKIYE, Tel:+90 356 252 1616, Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2012© Tüm Hakları Saklıdır.