Dekanın Mesajı

  • DEKANIN MESAJI
Prof. Dr. Ertan BÜLBÜLOĞLU

Tıp Fakültesi Dekanı


       Prof. Dr. Ertan BÜLBÜLOĞLU, 1967 yılında Malatya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Malatya'da tamamladı. Lisans eğitimine Gazi Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde (1984-1985) başladı ve Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinde (1985-1991) devam etti. İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Genel Cerrahi Kliniğinde uzmanlığını 1993-1997 yılları arasında yaptı.


       1997 yılında Genel Cerrah olarak Adıyaman Devlet Hastanesine atandı; 5 yıl burada görev yaptıktan sonra Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesinde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. 2001 yılında Kara Harp Okulunda askerlik görevini ifa etti. 2006 yılında Doçent ve 2011 yılında Profesör unvanı aldı. Karaciğer Nakil Sertifikası ve Onkolojik Cerrahi Yan Dalı mevcuttur.


      Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkanlığı, Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanlığı, Cerrahi Tıp Bilimlerini temsilen Profesör Temsilcisi olarak Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği gibi birçok idari görevler üstlendi. Ulusal kongrelerde iki defa ödül aldı. Amerika ve Fransa'da akademik faaliyetler için bulundu. Sudan'ın başkentinde bulunan Tıp Fakültelerinde Sağlık Bakanlığının görevlendirmesi ile teorik ve uygulamalı eğitimler verdi.

        Yüze yakın ulusal ve uluslararası bilimsel makalesi ve yurtdışında basılan bir kitapta bölüm yazarlıkları mevcuttur. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaleardı Mahallesi Muhittin Fisunoğlu Caddesi Ali Şevki EREK Yerleşkesi Tıp Fakültesi-Merkez/TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.